I pored teške ekonomske situacije na području općine Bihać i činjenice da je većina prijeratnih privrednih subjekata u gradu van pogona, otvaranje novih radnih mjesta u Bihaću poduhvat je koji je vrijedan pažnje i podrške svih nivoa vlasti u našoj državi. Pored mljekare Meggle i Bihaćke pivovare u Bihaću od decembra 2012. godine posluje kompanija Č.J., vlasništvo porodice Čavkić, koja je privatni biznis uspješno proširila kupivši proizvodnu halu u nekadašnjoj Žitopreradi. Ovu uspješnu komapiju koja zapošljava 157 radnika, posjetio je Emdžad Galijašević, načelnik Bihaća i u razgovoru sa porodicom Čavkić, upoznao se sa poslovanjem firme, koja je i pored teške ekonomske situacije i komplikovane i spore administracije, uspjela postati lider u proizvodnji metalnih konstrukcija.
I pored teške ekonomske situacije na području općine Bihać i činjenice da je većina prijeratnih privrednih subjekata u gradu van pogona, otvaranje novih radnih mjesta u Bihaću poduhvat je koji je vrijedan pažnje i podrške svih nivoa vlasti u našoj državi...
Pored mljekare Meggle i Bihaćke pivovare u Bihaću od decembra 2012. godine posluje kompanija Č.J., vlasništvo porodice Čavkić, koja je privatni biznis uspješno proširila kupivši proizvodnu halu u nekadašnjoj Žitopreradi.
Ovu uspješnu komapiju koja zapošljava 157 radnika, posjetio je Emdžad Galijašević, načelnik Bihaća i u razgovoru sa porodicom Čavkić, upoznao se sa poslovanjem firme, koja je i pored teške ekonomske situacije i komplikovane i spore administracije, uspjela postati lider u proizvodnji metalnih konstrukcija.
Izvoz u Austriju
- Poslovanje ove firme pozitivna je priča ne samo za Bihać već za cijelu BiH, jer su naši sugrađani pokazali kako se odricanjem i upornošću može danas stvoriti jedna uspješna firma koja svoje proizvode izvozi u Austriju i Tursku.
Općina Bihać učiniti će sve da podrži poslovanje ove kompanije koja postaje vodeća privatna kompanija u Bihaću i koja ima viziju kako povećati proizvodnju a samim time i otvoriti nova radna mjesta - obećao je Galijašević.
Turbine za Tursku
Prema riječima Fadila Čavkića, direktora kompanije Č.J., podrška lokalne zajednice u Bihaću itekako puno znači, jer je ova kompanija iz dana u dan pronalazi put do kupaca širom Evrope, a tome svjedoči i podatak da je kompanija nedavno napravila i turbine za dvije hidrocentrale u Turskoj.
- I pored onih koji su nam govorili da ne otvaramo fabriku u BiH i da je to uzaludan posao, mi smo ipak uspjeli da stvorimo respektabilnu firmu koja proizvodi peći za centralno grijanje, dijelove za dizalice i turbine za hidrocentrale. Uspostavili smo i saradnju sa Tehničkom školom kako bi na praksu dolazili učenici iz ove škole i ovdje sticali prijeko potrebno iskustvo i eto na taj način pokušavamo oživjeti grad Bihać - kazao je Čavkić.